ZNR52QI سایت آموزشی موسیقی نت به نت

فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس سی و ششم- تمرینهای صفحه 49 کتاب

  • انتشار1400/10/15
  • 0 نفر
  • 262بازدید
آموزش سنتور- درس سی و ششم- تمرینهای صفحه 49 کتاب

 

درود بر شما همراهان عزیز وبسایت نت به نت و همچنین هنرجویان ساز سنتور. در این ویدیو درس سی و ششم از آموزش مجازی سنتور با تدریس استاد مصطفی رسولیان را میبینیم که مربوط است به قطعه ای به نام ضربی ترک، از ساخته های استاد حبیب سماعی که در صفحه 49 کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور قرار دارد. استاد رسولیان در ابتدای به تحلیل نت خوانی و پس از آن، اجرای این درس بر روی ساز می پردازد.

ضرب آهنگ یا کسر میزان دو چهارم و تمپو یا سرعت اجرا 72 است. در ابتدای ویدیو استاد نکات مربوط به صحیح نواختن در سنتور نوازی را به شما یادآور می شود و از اهمیت رعایت تمامی نکات ریز و درشت میگوید. تمام این مطالب در پیش نیازهای آموزش سنتور در وبسایت نت به نت با شما کار شده و قبلا آنها را دیده اید. اما اجرا و رعایت پیوسته آن است که اهمیت فوق العاده ای را دارد. نوازنده سنتور باید بداند استفاده از نیروی ساعد برای مضراب زدن، خطاست. هر چند ساعد ماهیچه های قدرتمندی دارد، اما این قدرت به درد جسم ظریفی همچون مضراب سنتور نمی خورد. قدرت مانور روی سیمها و خرک را کم می کند و روح را از نوازندگی می گیرد. یا مثلا محل فرود مضراب باید نزدیک به خرک ها باشد. بهترین صدا را در همان منطقه می توان از سیم ها گرفت. و نکات دیگری که مجموع آنها تفاوت سطح بین نوازندگان را مشخص می نماید.

تعداد مضراب های جفتی در این درس زیاد است. هیچ گاه هنگام سنتور نوازی دستها حالت ضربدری پیدا نمی کنند. به خاطر همین در دستورات خطوط حامل، علامتی برای آنکه بدانیم در مضرابهای جفتی کدام نت را با کدام دست بزنیم درج نمی شود. این یک امر بدیهی و مشخص است. رفته رفته به پایان دوره مقدماتی آموزش سنتور نزدیک می شویم. خود را آماده کنید که برای شروع مراحل بعد هیچ گونه ایرادی در کار نداشته باشید. پیروز و سربلند باشید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش سنتور- درس سی و ششم- تمرینهای صفحه 49 کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0