ZNR52QI سایت آموزشی موسیقی نت به نت

فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس بیستم- تمرین های صفحه 45 و 46 جلد دوم کتاب

  • انتشار1400/10/08
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش تنبک- درس بیستم- تمرین های صفحه 45 و 46 جلد دوم کتاب

 

همراهان عزیز وبسایت نت به نت و هنرجویان گرامی ساز تنبک سلام. درس بیستم از آموزش مجازی تنبک در وبسایت نت به نت را مشاهده می کنید. استاد صادق پور چند صفحه از کتاب را فعلا رد کردند تا بعدا به آنها پرداخته شود. اکنون تمرین های صفحه 45 و 46 جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی، موضوع آموزشی این جلسه خواهد بود. ریتم درس شش هشتم است و استاد ابتدا نت ها را برای شما تحلیل کرده و سپس درس را روی ساز پیاده می نماید.

میزان های این درس مانور ویژه ای دارد بر روی حرکت بشکن، مخصوصا بشکن میانه. حرکت بشکن میانه در جلد اول کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی و در صفحه 49 کاملا با شما کار شد. اگر یادتان رفته می توانید به درس هفتم از دوره مقدماتی آموزش مجازی تنبک رجوع کنید. استاد صادق پور به صورت مفصل حرکت بشکن میانه را برای شما تدریس نمودند. بشکن میانه با انگشت چهارم انجام می شود و به خاطر فرود آمدن انگشت در محلی پایین تر از سایر حرکات بشکن، صدایی ما بین بمِ تم و ریز بشکن و بک به وجود می آورد.

مورد بعدی اجرای سکوت هاست. بله، نت سکوت هم باید اجرا شود. شاید در نگاه اول این حرف غیر منطقی ای به نظر برسد. چگونه وقتی نتی قرار است نواخته نشود را اجرا کنیم؟ باید خدمت شما عرض کنیم موسیقی مجموعه ای از صداها و سکوت هاست. وقتی در یک میزان مثلا با نت سکوت سیاه مواجه می شوید، می بایست دقیقا معادل اجرای نت سیاه بر روی آن توقف کنید. اگر این توقف کمتر و بیشتر از کشش سکوت مربوطه شود، معادله میزان و در نتیجه کل ریتم قطعه ناموزون و به هم ریخته می شود.

عزیزان تمرین های این درس بسیار برای تقویت حرکت بشکن مفید است. به یکبار نواختن آن بسنده نکنید و آن را بارها و بارها تکرار نمایید. موفق باشید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش تنبک- درس بیستم- تمرین های صفحه 45 و 46 جلد دوم کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0