ZNR52QI سایت آموزشی موسیقی نت به نت

فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس سی و پنجم- تمرینهای صفحه ۴۸ کتاب

  • انتشار1400/10/06
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش سنتور- درس سی و پنجم- تمرینهای صفحه ۴۸ کتاب

 

درود بر شما همراهان وبسایت نت به نت و هنرجویان ساز سنتور. به درس سی و پنجم از کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور رسیدیم. نام این درس رقص چوپی است و از ساخته های استاد ابوالحسن صبا می باشد. تمرین های درس امروز در صفحه 48 کتاب قرار دارد و استاد رسولیان ابتدا به تحلیل و خوانش نتها و سپس اجرای درس بر روی ساز سنتور می پردازد.

رقص چوپی یکی از قطعات زیبا و ریتمیک موسیقی ایران است. خالق آن استاد صبا بوده و تقریبا برای همه سازها به خاطر کامل بودن ماهیت اجرای آن، تدریس می گردد. ریتم یا ضرب‌آهنگ درس شش هشتم است. برای یادگیری این درس می بایست به توالی مضرابهای راست و چپ بسیار دقت داشته باشید، مخصوصا هنگام جابجایی مضرابها از پوزیسیون های سه گانه سنتور.

همانطور که استاد رسولیان در ابتدای ویدیو فرمودند، تا رسیدن به پایان کتاب دستور سنتور فقط دو درس باقی است. جا دارد به شما هنرجویان مستعد و تلاشگر برای رسیدن به این مرحله تبریک بگوییم. شما دوره مقدماتی آموزش مجازی سنتور را تا اینجا به موفقیت طی کرده اید و کم کم برای ورود به مراحل بالاتر آماده می شوید. اما لازمه این آمادگی، تسلط بر تمامی درس هایی است که تا به الان کار کرده اید. منظورمان از تسلط، حفظ بودن آنها نیست. بلکه بدین معناست که با رجوع به درسهای قبلی بتوانید آنها را بدون اشکال و روان بنوازید. از ابتدا همواره گفته ایم که یادگیری یک ساز، یک امر خطی نیست. بلکه رفت و برگشت مداوم به آموزه های گذشته و حال، و تمرین آنچه در گذشته یاد گرفته ایم است. اگر فقط درس های به روز را کار کنیم، پختگی از مضرابهای ما میرود و همیشه نوازندگی ما خام و نرسیده می ماند.

تمرین امروز رو ابتدا با سرعت آهسته شروع کنید و رفته رفته بر سرعت اجرا بیفزایید. نواختن این درس پس از یادگیری کامل بسیار لذت بخش خواهد بود. مخصوصا وقتی ببینید چقدر توانایی شما در مضراب گذاری و شناخت ریتم و ملودی بالا رفته است. موفق باشید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش سنتور- درس سی و پنجم- تمرینهای صفحه ۴۸ کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0