ZNR52QI سایت آموزشی موسیقی نت به نت

فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس هجدهم- تمرینهای صفحه 36 جلد دوم کتاب

  • انتشار1400/09/21
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش تنبک- درس هجدهم- تمرینهای صفحه 36 جلد دوم کتاب

 

درود به همراهان عزیز وبسایت نت به نت و هنرجویان گرامی ساز تنبک. همانطور که مشاهده می فرمایید به هجدهمین درس از جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی رسیده ایم. یک درس کامل و خوب با میزان های شش هشتم که استاد صادق پور مدرس تنبک این مجوعه، نت های درس را به خوبی برای شما تحلیل و سپس کل درس را بر روی ساز اجرا می کند.

دوستان عزیز اکنون در دوره متوسطه آموزش تنبک هستیم و هر جلسه به معلومات و مهارت شما نسبت به این ساز کوبه ای محبوب، افزوده می شود.

در این درس با اصطلاحی به نام ضد ضرب در تنبک نوازی مواجه می شوید که اجرای آن باعث می شود در جریان ریتم نوعی شکست پدید آید. هرگاه روی سر ضرب علامت سکوت داشته باشیم، ضد ضرب به وجود می آید، مخصوصا اگر این علامت سکوت برای ضرب های قوی به کار رفته باشد.

خطوط ترمولو هم که می دانید چیست. هر نتی که این خطوط را داشته باشد، یعنی آن نت باید به صورت ریز اجرا گردد. در میزان های درس امروز چند بار نت سیاه ریز آمده است.

استاد صادق پور نکات مهمی در مورد خوانش و شمارش نتها و میزان های مشابه برای شما توضیح می دهد. دوستان دقت داشته باشید یادگیری ساز فقط به اجرای عملی نیست. بلکه فهم و درک نکات تئوری نیز به همان اندازه حائز اهمیت می باشد.

حرکت بشکن میانه و بشکن با انگشت شماره 4 هم در خطوط حامل آمده است. از آنجا که تسلط به این حرکت نیاز به تکرار و تمرین زیادی دارد، استاد اتودهای خوبی برای این منظور به شما معرفی می کند.

در هنگام اتصال ریز 9 انگشتی به ریز بک بشکن باید دقت کافی را داشته باشید تا از ضرب قطعه خارج نشوید. همیشه به یاد داشته باشید که طول زمانی اجرای میزان ها کاملا باید با هم برابر باشد. تساوی زمانی میزان ها، یک قانون پایه در تئوری موسیقی است. پس چنانچه مشاهده کردید که میزانی نسبت به میزان قبل و بعد زمان کمتر یا بیشتری گرفت، بدانید قطعا یکجا اشتباهی پیش آمده است. این اشتباه می تواند در شمارش نتها باشد، یا در اجرای صحیح کشش نتها.

 

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش تنبک- درس هجدهم- تمرینهای صفحه 36 جلد دوم کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0