سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش سنتور- درس سی‌ام- تمرینهای صفحه 42 کتاب - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس سی‌ام- تمرینهای صفحه 42 کتاب

  • انتشار1400/08/18
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش سنتور- درس سی‌ام- تمرینهای صفحه 42 کتاب

 

همراهان گرامی وبسایت نت به نت و هنرجویان عزیز سنتور سلام. به درس سی ام از آموزش مجازی سنتور از کتاب دستور سنتور استاد پایور و متد تدریسی استاد رسولیان رسیدیم. نت های این درس که یکی از تصنیف های با ابهت و بسیار زیبای موسیقی ایرانی با نام مزرع سبز فلک است، در صفحه ۴۲ کتاب آموزشی شما قرار دارد. استاد رسولیان تمامی نکات مربوط به نت خوانی را برای شما شرح داده و سپس درس را بر روی ساز اجرا می کند.

مزرع سبز فلک نام تصنیفی در دستگاه شور است که استاد محمدرضا شجریان خواننده این اثر در آلبوم خلوت گزیده می باشد. علاوه بر ملودی و خوانندگی بی نظیر، شعر اعجاب انگیز این قطعه از حضرت حافظ است که شکوه و جلال این قطعه را سبب گشته است.

ضرب آهنگ درس شش هشتم است، کمی پیچیده و سخت به نظر می آید به خاطر همین دقت فراوان به نکات گفته شده توسط استاد و تمرکز کافی از سوی شما عزیزان را می طلبد. مضراب های جفتی، نت های پشت خرک و خطوط اتصال از جمله موارد مهم در حامل هاست.

پس از یادگیری درس، می توانید آن را در جمع اجرا کنید و حتی اگر خودتان یا شخصی که صدایی برای خوانندگی داشته باشد می تواند بر روی آن بخواند. مطمئنا حاضران از اجرای این اثر فاخر موسیقی ملی ایران حظ وافر خواهند برد. فقط قبل از اجرا حتما باید بارها آن را تمرین کنید تا روان و بدون اشکال بنوازید. داشتن اشکال در تمرین هیچ ایرادی ندارد. ولی در هنگام ارائه کار باید بدون اشکال بنوازید تا کم کم بتوانید جایگاه خود را به عنوان یک نوازنده در میان آشنایان دریابید. ادامه این مسیر قطعا به شناخته شدن شما ورای آشنایان و اطرافیان خواهد انجامید. هدف شما بی شک حرفه ای شدن در نوازندگی سنتور است. با نت به نت به این هدف والا خواهید رسید، انشالله.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش سنتور- درس سی‌ام- تمرینهای صفحه 42 کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0