سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش تنبک- درس شانزدهم- تمرینهای صفحه 34 جلد دوم کتاب - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس شانزدهم- تمرینهای صفحه 34 جلد دوم کتاب

  • انتشار1400/08/15
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش تنبک- درس شانزدهم- تمرینهای صفحه 34 جلد دوم کتاب

سلام به شما هنردوستان، علاقه مندان به یادگیری ساز تنبک و همراهان ما در وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت. درس آموزشی امروز، شانزدهمین درس از دوره متوسطه آموزش تنبک می باشد. این درس تمرین های صفحه 34 جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی را در بر میگیرد و همچون همیشه استاد صادق پور ابتدا به خوانش و تحلیل نت ها، و سپس اجرای درس بر روی ساز می پردازد.

مبحث پیش ریز در این درس به صورت ویژه ای زیر ذره بین است. مخصوصا در کسر میزان های شش و هشت، پیش ریز های پُر مثل پیش ریز نه انگشتی، پیش ریز ممتد و... بسیار به کار می آیند و اثر بخشی اجرا از نظر زیبایی و دلنشین بودن را ارتقا می بخشند. تعریف پیش ریز بسیار ساده است. هر نت ریز که با یک زینت آغاز شود، مفهوم پیش ریز را به خود می گیرد. شما اگر به حامل ها نگاه کنید این قاعده را به وضوح می بینید. استاد به صورت کامل این مبحث را برای چندمین بار تدریس می کند. دیده شده برخی از هنرجویان پیش ریز را آگاهانه رها می کنند. این کار اصلا حرکت مناسبی نیست. نوازندگی شامل مجموعه ای از مهارت ها، خلاقیت ها و تکنیک ها است که هر کدام از آنها بخشی از سطح حرفه ای بودن یک نوازنده را مشخص می کند. پیش ریز یک تکنیک در نوازندگی به حساب می آید. ساده و دلنواز است. چنانچه هنرجو از آن چشم پوشی کند، از تکنیک های بعدی که قطعا پیچیده تر هم خواهند بود چشم پوشی خواهد کرد.

پس برای آنکه همچون بزرگان تنبک نوازی، قله های موفقیت را طی کنید، از هیچ مسئله ریز و درشتی گذر نکنید. هر جا هم که گیر کردید، با خود استاد می توانید مشکلتان را در میان بگذارید.

در پایان بد نیست بگوییم که این درس هم حالت موزون و ریتمیک جذابی دارد. ریتم های شش و هشت همیشه محبوب ایرانیان بوده. پس از تسلط به آن می توانید با اعتماد به نفس کامل در جمع های کوچک و بزرگ آن را اجرا کنید. رفته رفته دروازه های بسته تنبک نوازی به روی شما گشوده می شود. همانطور که خود می بینید، سطح نوازندگی شما از درس اول دوره مقدماتی تا به الان، زمین تا آسمان فرق کرده است. موفق باشید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش تنبک- درس شانزدهم- تمرینهای صفحه 34 جلد دوم کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0