سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش سنتور- درس بیست و ششم- تمرینهای صفحه ۳۸ کتاب - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس بیست و ششم- تمرینهای صفحه ۳۸ کتاب

  • انتشار1400/07/07
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش سنتور- درس بیست و ششم- تمرینهای صفحه ۳۸ کتاب

 

درود بر همراهان عزیز وبسایت نت به نت و علاقه مندان به آموزش مجازی سنتور. بیست و ششمین درس کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور را مشاهده می کنید که تمرین های صفحه ۳۸ این کتاب را در بر می گیرد. نام درس سه مضراب ابوعطا می باشد که استاد رسولیان مثل همیشه ابتدا آن را برای شما نت خوانی کرده و سپس بر روی ساز سنتور اجرا می نماید.

سه مضراب شیوه ای از مضراب نویسی است که در اصل از چهار مضراب الگو گرفته شده است. تندای بیشتری نسبت به فرم های دیگر موسیقی دستگاهی دارد. یکی از معروف ترین سه مضراب های نوشته شده، سه مضراب ابوعطاست که توسط استاد پایور نت نویسی گردیده و در این کتاب حالت ساده تر آن برای هنرجویان به رشته تحریر در آمده است.

ریتم دو چهارم است و چهار نت چنگ در یک میزان وجود دارد و در تمام میزان ها، سه مضراب با دست راست و یک مضراب با دست چپ نواخته می شود.

این یکی از درس های جذاب شماست. چرا که سرعت نواختن خود را به وضوح خواهید دید و ریتم موزون آن شما را به وجد خواهد آورد به شرط آنکه نت ها را درست بخوانید و درست بنوازید. حال و هوای آواز ابوعطا از متعلقات دستگاه شور واقعاً بی نظیر است. در آینده که با دستگاهها و آوازهای موسیقی سنتی ایران بیشتر آشنا شوید، خود به این نکته خواهید رسید.

دوستان عزیز همیشه به استفاده از مترونوم در تمرین ها تاکید داشته ایم. اما برای این درس این تاکید بسیار موکد است. چرا که سه مضراب یک قطعه ضربی است که سر ضرب نواختن مضرابها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. استاد رسولیان به صورت ویژه کار با مترونوم را در این درس به شما نشان میدهد. پس از آن غافل نشوید. امروزه با اتکا به گوشی های هوشمند، مترونوم به صورت رایگان در دسترس همه قرار دارد. کافی یکی از اپلیکیشن های مترونوم را دانلود و نصب نمایید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش سنتور- درس بیست و ششم- تمرینهای صفحه ۳۸ کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0