سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس ششم- درویشانه - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس ششم- درویشانه

  • انتشار1400/07/01
  • 0 نفر
  • 275بازدید
آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس ششم- درویشانه

 

درود بر دوستان عزیز و همراه ما در وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت و علاقه مندان به یادگیری ساز سه تار. به درس ششم از آواز بیات ترک رسیدیم. این درس با نام درویشانه در صفحه ۱۱ از جلد دوم آموزش سه تار استاد ذوالفنون قرار دارد که استاد اقبال مثل همیشه با گویشی روان و آن را روی سه تار به شما آموزش می دهد و میزان به میزان نکات لازم را مورد بررسی قرار میدهد. درویشانه یک قطعه آوازی است و میزان ضربی ندارد. به همین دلیل هنگام تمرین دقت زیادی را برای درست اجرا کردن می خواهد. همانطور که می دانید قطعه های آوازی ساختار ضربی ندارند و تفسیر کشش نت ها و درست و به موقع اجرا کردنشان؛ به هماهنگی ذهن و حس شنوایی؛ و همچنین مهارت در تعویض انگشت گذاری بر پرده ها و مضراب دقیق بستگی دارد. خلاصه تر بخواهیم بگوییم، باید ذهن شما کشش نت ها را به خوبی درک کرده باشد تا بتوانید قطعات غیر ضربی را به شکل کامل و زیبا اجرا کنید. دقیقا باید نسبت نتها به یکدیگر از لحاظ بار زمانی رعایت شود. البته از آنجا که تا به اینجای کار با آموزشهای ما پیش آمده اید، مسلما ذهنتان برای قطعات آوازی که در آن استفاده از ضرب پا و مترونوم جایی ندارد آماده است و با تمرین مناسب و هدفدار، خیلی راحت آن را اجرا خواهید کرد.

درس درویشانه بسیار زیبا و دلنواز می باشد. مطمئنا از یادگیری و اجرای آن لذت کافی را خواهید برد. شاید در نگاه اول یادگیری آن کمی سخت و پیچیده به نظر برسد، اما چنانچه تمرین را به صورت بخش به بخش و پارت به پارت کار کنید، بسیار ساده و روتین خواهد بود. به پیشنهاد استاد، ابتدا ساز را کنار بگذارید و با مشاهده نتها از روی کتاب، نکات مربوط به دستورات آمده در میزان ها را از زبان استاد اقبال بشنوید، سپس از ابتدا با ساز شروع به یادگیری از روی ویدیو نمایید. موفق باشید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس ششم- درویشانه (دانلود) افزودن به سبد خرید-40,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0