سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش آهنگ قایقرانان رود ولگا - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش آهنگ قایقرانان رود ولگا

  • انتشار1400/03/07
  • 0 نفر
  • 184بازدید
آموزش آهنگ قایقرانان رود ولگا

 

درود به شما همراهان عزیز وبسایت نت به نت و هنرجویان گرامی ساز سنتور. استاد رسولیان در این هفته برای شما عزیزان آموزش یک آهنگ قدیمی و نوستالژی برای ساز سنتور را تهیه نموده اند با نام قایقرانان رود ولگا. این ملودی معروف یکی از آثار موسیقی دان مشهور روس، میلی بالاکیرِف (Mily Balakirev) می باشد که در سراسر جهان شناخته شده است. وجه تسمیه یا علت نامگذاری این اثر، به خاطر نقاشی معروفی است که ایلیا رپین (Ilya Repin) با الهام از قایقرانانی که در رود ولگا کرجی ها را با طناب به سمت خشکی می کشیدند ترسیم نموده است. قایقرانان هنگام کشیدن کرجی همصدا این ملودی را می خواندند و همین امر باعث خلق یک نقاشی کلاسیک به همین نام شد. ملودی آهنگ قایقران رود ولگا در سالهای پایانی قرن نوزدهم میلادی ساخته شد و پس از آن به سرعت در کل جهان مورد استقبال قرار گرفت. به طوری که هنوز هم در آثار سینمایی و مستند از این ملودی بهره گیری می شود. هنرجویان عزیز ساز سنتور که تا اینجای کار با درس های کتاب و تدریس جناب رسولیان پیش رفته اند، می توانند با یادگیری این آهنگ زیبا خستگی را به در کرده و با انگیزه ای مضاعف به ادامه یادگیری ساز سنتور بپردازند. این آهنگ برای کوک دستگاه شور تنظیم شده، لذا نیاز به تغییر کوک نیست و این مسئله کار را برای هنرجویان مبتدی راحت تر می کند.

و اما کسر میزان یا عدد میزان یا ریتم ملودی یا میزان نما عبارت چهار چهارم را نشان می دهد که از لحاظ ماهیت بیانگر وجود ۴ نت سیاه در یک میزان می باشد. هر نت سیاه خود می تواند از دو نت چنگ به وجود بیاید. برای همین در میزانها، تلفیقی از نتهای سیاه و چنگ را مشاهده می کنیم. تمام مسائل مربوط به نت خوانی را استاد برای شما با بیانی واضح عنوان می کند. مضراب های جفتی، نت های پشت خرک، سکوت سفید و تفاوت سرعت اجرای نت سیاه و چنگ از مقوله های مهم آموزشی این ویدیو می باشد. دقیقا مثل درس های کتاب دستور سنتور، در این ویدیوی آموزشی نیز استاد رسولیان ابتدا به خوانش نت ها و سپس اجرای آن بر روی ساز می پردازد. شما طبق همین ویدیو بسیار راحت و با کمی تمرین می توانید این آهنگ زیبا را یاد گرفته و گنجینه اندوخته های خود در مسیر نوازندگی سنتور بیفزایید.

 

آموزش آهنگ قایقرانان رود ولگا برای سنتور به طور کاملا رایگان در اختیار شما خوبان قرار گرفته و نت آن نیز ضمیمه همین صفحه می باشد که با یک کلیک می توانید آن را دانلود کنید.

 

برای دانلود نت آهنگ قایقرانان رود ولگا کلیک کنید

 

 

 

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0