سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش تار- درس سوم - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

آموزش تار- درس سوم

  • انتشار1399/10/11
  • 0 نفر
  • 223بازدید
آموزش تار- درس سوم

 

سلام بر شما دوستداران موسیقی و علاقه مندان به یادگیری ساز تار. به درس سوم از آموزش دروس انتخابی علی اقبال از کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار هنرستان رسیدیم. عزیزانی که با تازگی به جمع ما پیوسته اند، برای شروع یادگیری تار می بایست از دروس پایه کار خود را آغاز نمایند. در منوی صفحه اول وبسایت نت به نت، آموزش تار را بیابید و زیر شاخه دروس پایه را باز کنید و از ابتدا با آموزشها به پیش روید. روش کار بدین صورت است که پس از سپری کردن دروس پایه، کار خود را با کتاب و با تدریس علی اقبال شروع خواهید کرد. پس از هم اکنون شروع کنید.

عزیزان همراه درس گذشته مربوط بود تمرین های چهارم، پنجم و ششم صفحه ۸ کتاب، در میزان ضربی دو چهارم و در بستر نتهای چنگ. اگر به طور کامل به آن تسلط یافته اید، بسم الله؛ درس امروز را شروع کنید. تمرینات هفتم تا دهم، موضوع آموزشی این جلسه از آموزش مجازی تار می باشد.  ریتم بازهم دو چهارم می باشد که در دو خط اول، دو نت سیاه در هر میزان؛ و در خطوط نهم و دهم این دو نت سیاه تبدیل به چهار نت چنگ می شود که از لحاظ کشش معادل همان دو نت سیاه می باشد. علی اقبال ابتدا تمرین های امروز را برایتان نت خوانی کرده و سپس بر روی ساز اجرا می کند. توضیحاتی که در خلال آموزشها می دهند را جدی بگیرید. پیشنهاد می کنم دفتر و قلمی داشته باشید و این نکات را بنویسید. حتما به پیشرفت تان کمک خواهد کرد. مثلا استاد می گوید اگر عدد یک روی یک نت قرار داشت، یعنی پرده را با انگشت اول خود بگیرید و اگر خطی هلالی شکل زیر عدد یک قرار گیرد یعنی سیمهای سه و چهار تار را در معرض مضرابتان قرار دهید. شاید این نکات را همان لحظه حفظ کنید، ولی باور کنید به ذهن فرار آدمی در خصوص ثبت این نکات ریز، نمی توان اعتماد کرد.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که این درسهای اولیه بسیار ساده است. پس چرا نباید خودمان با تسلط یافتن بر آنها به سراغ تمرینهای بعد برویم؟ نکته اینجاست که انتخاب تمرینها و زمانی که بین دو درس فرصت دارید، برای اینست که همان تمرین ساده را مکررا اجرا نمایید. آموزشها باید مثل برف به آرامی در پس ذهن شما بنشیند. اگر شتاب به خرج دهید، از اصول یادگیری صحیح خارج می شوید. خبر خوب هم اینکه به زودی آموزشها به قسمت های جذاب خواهند رسید و تمرینها حالت آهنگین به خود خواهند گرفت که مورد پسند همه هنرجویان می باشد. پس با ما همراه باشید و این ویدیوهای آموزشی را دنبال کنید.

 

برای مشاهده درس بعدی روی این لینک کلیک کنید

 

 

 

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0