سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش سنتور- درس دوم- تمرین های صفحه ۱۹ کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس دوم- تمرین های صفحه ۱۹ کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور

  • انتشار1399/04/24
  • 0 نفر
  • 506بازدید
آموزش سنتور- درس دوم- تمرین های صفحه ۱۹ کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور

سلام بر شما همراهان همیشگی وبسایت نت به نت و دوستداران یادگیری ساز دلنشین سنتور. این دومین جلسه آموزش سنتور بر مبنای کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور می باشد. توجه داشته باشید که تمرینات امروز نیز میبایست با تمپوی ۴۸ اجرا شود. یعنی فاصله بین اجرای دو نت، می بایست کمی کمتر از یک ثانیه باشد. اجازه ندهید این کندی اجرا، بر حوصله شما غلبه کند و با تند نوازی بخواهید کار را به پیش ببرید. این سرعت به صورت هدفدار برای شما لحاظ شده و تخطی از آن، در پروسه یادگیری خودتان باعث اختلال خواهد شد.

 

برای مشاهده درس اول از آموزش سنتور بر مبنای کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور اینجا کلیک کنید

 

خود به خود با پیش رفتن جلسات، این سرعت نیز بیشتر می شود. و اما نکاتی در مورد تمرینهای امروز:

 

  • نت خرک نهم سفید و نت سیم دوم پشت خرک هر دو "فا" هستند. وجه تمایز آنها در خطوط حامل، عددی است که بر روی آنها قرار می گیرد. اگر عدد ۲ بود یعنی مضراب بر سیم دوم پشت خرک، و چنانجه عدد ۹ بود یعنی مضراب بر سیم نهم سفید (خرک نهم) نواخته شود.

 

  • دولاخط تکرار: وقتی در میزانها به دولاخطی می رسید که دو نقطه در طرف چپ آن وجود داشت، می بایست برگردید و تمرین را از آنجایی تکرار کنید که این دو نقطه در طرف چپ دولاخط باشد. این دولاخط ها را دولاخط تکرار می گویند.

 

همچون جلسه گذشته استاد رسولیان نتها را یک بار از روی کتاب و یک بار هم از روی ساز اجرا می کند تا نقطه مبهمی برای شما هنرجویان گرامی باقی نماند. با تشکر از دختر استاد رسولیان، عسل خانم که به عنوان یک هنرجوی مبتدی تمرینها را اجرا می کند تا هنرجویان مبتدی بتوانند با همذات پنداری، راحت تر با اشکالات خود مواجه شده نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

 

 

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0