سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش تنبک- درس نهم- تمرینهای صفحه ۱۷ جلد دوم کتاب - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس نهم- تمرینهای صفحه ۱۷ جلد دوم کتاب

  • انتشار1400/05/29
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش تنبک- درس نهم- تمرینهای صفحه ۱۷ جلد دوم کتاب

 

سلام دوستان عزیز، هنرجویان آموزش مجازی تنبک و دنبال کنندگان وبسایت نت به نت. اگر خاطرتان باشد، قبلا از تمرین های صفحه هفدهم از جلد دوم روش نوین آموزش تنبک استاد قاسمی گذر کردیم و استاد صادق پور بنا به عللی که در این ویدیو مشاهده خواهید کرد، تدریس صفحه ۱۷ را به این جلسه موکول نمودند.

درس تکامل یافته و بسیار مهمی است و در مسیر یادگیری تنبک، به علت نوع خوانش نتها و میزان های متفاوتی که دارد از مهمترین دروس آموزش تنبک به حساب می آید.

عزیزان یک بار دیگر این نکته مهم را به شما تاکید می کنیم: وقتی با یک استاد کار آموزشی خود را شروع کرده اید، می بایست قدم به قدم و نت به نت با آموزه های ایشان جلو بروید. مثلا نوع شماره گذاری در خوانش نتها می تواند استاد به استاد متفاوت باشد. به همین علت است که توصیه اکید داریم در راه یادگیری این ساز از منابع مختلف پرهیز نموده و صرفا به استاد خود اعتماد نمایید.

کسر میزان این درس دو چهارم است. این یعنی دو نت سیاه در یک میزان. حال معادل یک سیاه می تواند نت های چنگ و یا دولاچنگ نیز قرار بگیرند. در میزان نخست میبینیم که نت سیاه دوم به یک چنگ و یک دولاچنگ و دو سه لاچنگ تقسیم شده. شاید بپرسید از کجا بفهمیم نت وسطی که مابین دولاچنگ و سه لاچنگ قرار دارد را چه بخوانیم؟ پاسخ ساده است. هر طرف که خطوط نتها شلوغ تر باشد، آن نتی ملاک قرار می گیرد که این شلوغی را به بار آورده. پس طبق این قانون ما طرفی که سه خط دارد را لحاظ می کنیم که مربوط میشود به نت سه لاچنگ. در این مورد استاد توضیح کامل را در ویدیو می دهد.

در مورد نتهای ریز یک قاعده کلی وجود دارد. ریز باید معادل نت سه لاچنگ اجرا گردد. پس برای نت سیاه ریز ۸ ضرب و برای هر نت چنگ ریز ۴ ضرب به صورت چپ راست چپ راست میبایست اجرا گردد.

در مورد اجرای پیش ریز هم نگاه می کنیم ببینیم در نت مربوطه ابتدا ۷ کمان دار آمده یا ۸ کماندار. در این درس روی نت مربوطه ابتدا ۸ کماندار آمده است. پس پیش ریز میبایست با تم اجرا گردد.

عزیزان شمارش نتها را همانطور که استاد به شما می گوید حفظ کنید. در نواختن این درس باید با آگاهی از نحوه شمارش نتها اقدام کنید. در یک کلام به صورت حفظی نزنید و آگاهانه به اجرای خطوط بپردازید.

این درس را به اندازه ای تمرین کنید که بتوانید از ابتدا تا انتهایش را بدون وقفه و به صورت پیوسته و بی نقص اجرا نمایید. موفق باشید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش تنبک- درس نهم- تمرینهای صفحه ۱۷ جلد دوم کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0